Włącz rower
http://wlaczrower.eu

FAQ

Czy E-bike to rower dla mnie?

Rower elektryczny jest rowerem dla każdego, bez względu na wiek. E-bike pomaga w pokonywaniu dłuższych dystansów oraz wzniesień, nie zastępuje siły mięśni nóg, a jedynie ją wspomaga. Rowery elektryczne występują w trzech wersjach: górskie, trekkingowe, miejskie – każdy rowerzysta znajdzie model odpowiedni dla swoich potrzeb.

Ile waży E-bike?

Rower elektryczny waży około 24 kg. Wyższa waga (w porównaniu do rowerów konwencjonalnych) wynika z ciężaru zamontowanych komponentów: silnika, układu napędowego oraz baterii. Akumulator razem z silnikiem waży około 5-7 kg. Wyższa waga roweru nie jest odczuwalna podczas jazdy.

Czy jazda na rowerze elektrycznym wymaga wysiłku fizycznego?

Tak, jazda na E-bike’u wymaga zaangażowania siły mięśni. Wspomaganie silnika działa tylko wtedy, gdy pedałujemy. Z jazdą na E-bike’u łączy się wysiłek fizyczny, ale jest on mniejszy niż w przypadku zwykłego roweru. Rowery elektryczne mają różne tryby pracy, można ustalić jaki poziom wspomagania będzie optymalny.

Jaką prędkość mogę rozwinąć na E-bike?

Podczas jazdy ze wspomaganiem silnika można rozwinąć prędkość do 25 km/h. Po przekroczeniu tej wielkości rower nie jest wspomagany silnikiem, działa jak zwykły rower.

Dlaczego E-bike jest droższy od zwykłych rowerów?

Wyższa cena rowerów elektrycznych wynika z zastosowanych rozwiązań technologicznych. Silnik, bateria, układ przeniesienia napędu oraz wyświetlacz są komponentami, które sprawiają, iż cena E-bike’a jest wyższa.

Gdzie mogę naładować baterię?

Baterie rowerów elektrycznych mogą być ładowane przy użyciu zwykłego gniazdka elektrycznego. Istnieje możliwość doładowania roweru także na specjalnych stacjach ładowania akumulatorów (bez problemu znaleźć je można np. w Austrii, Szwajcarii czy Niemczech). Baterię zawsze należy ładować dedykowaną ładowarką.

Ile czasu trwa ładowanie baterii?

Czas potrzebny na całkowite ładowanie baterii wynosi 4 godziny. W dwie godziny można doładować baterię do poziomu 80%.

Jak często należy ładować baterię?

Jeśli rower nie jest wykorzystywany przez dłuższy okres czasu, co jakiś czas należy naładować baterię. Bateria nie powinna być całkowicie rozładowana.

Jakie są koszty jazdy na rowerze elektrycznym?

Jedno naładowanie baterii do pełna kosztuje około 0,60 zł. Pełne ładowanie pozwala na przejechanie 120 km. Koszt przejechania 10km na rowerze elektrycznym to około 4 grosze, 50km – 22 grosze.

Jaka jest żywotność akumulatora?

Standardowy akumulator zachowuje swą żywotność do 700-800 ładowań. Po tym czasie bateria wciąż jest sprawna, ale z czasem nie da się jej już doładować w 100% jej pierwotnej pojemności. Z czasem baterię należy wymienić.

Czy można używać roweru elektrycznego w deszczu?

Tak, nie ma przeciwwskazań do używania roweru elektrycznego w deszczu lub śniegu. Rower jest w zupełności bezpieczny w każdych warunkach pogodowych.

Czy mogę sam dokonywać napraw E-bike’a?

Pod żadnym pozorem nie dokonuj sam napraw napędu elektrycznego roweru. Zalecamy skorzystać z sieci naszych autoryzowanych serwisów, które dokonują napraw.

Jak czyścić i dbać o rower elektryczny?

Dbaj o rower elektryczny w podobny sposób jak o zwykły rower. Z uwagi na fakt, iż jeżdżąc na rowerze elektrycznym przemierzamy większe odległości z wyższą prędkością należy regularnie czyścić rower z zabrudzeń (błoto w napędzie), które spowalniałyby rower. Słabo napompowane opony będą także przyczyną większego zużycia baterii.

Gdzie znajdę instrukcję obsługi rowerów elektrycznych?

Instrukcję użytkownika można znaleźć pod adresem: http://www.kross.pl/ebike/manual

Newsletter