Włącz rower
http://wlaczrower.eu

Blog

Newsy

Rower elektryczny w PL. Wywiad z E-bike system Menagerem Krzysztofem Kłosowskim

Czy sądzisz, że w Polsce mają szansę upowszechnić się rowery elektryczne w ciągu kilku najbliższych lat? Czy nasz rynek jeszcze do tego nie dojrzał?

Zdecydowanie tak. Rynek w Polsce podąża za trendami Europy Zachodniej. Znajduje to również odzwierciedlenie w statystykach pokazujących znaczny wzrost sprzedaży w segmencie rowerów elektrycznych.

 

Który segment E-bike’ów Twoim zdaniem może być u nas najbardziej popularny?

Moim zdaniem będzie to segment rowerów eMTB oraz eCity. Zauważalna jest coraz większa liczba osób dojeżdżających do pracy rowerem. Dzięki rowerom elektrycznym, można pokonać większe dystanse, przy mniejszym zmęczeniu. Dla wielu osób jest to kluczowe w pokonywaniu porannej drogi do pracy. Ponadto, korzystanie z rowerów elektrycznych pozwala zaoszczędzić czas – nie stoimy w korkach. Dzięki zastąpieniu samochodu jako podstawowego środka transportu w miastach, przekłada się również na aspekty proekologiczne. Jeśli chodzi o eMTB, coraz większe grono fanów jazdy na rowerach z segmentu MTB, zauważa zalety rowerów wspomaganych silnikiem elektrycznym. Wspomaganie pomaga w odkrywaniu nowych, niejednokrotnie dłuższych tras pokonywanych w terenie, ułatwia zdobywanie podjazdów oraz oszczędza siły, które można w pełni wykorzystać na wymagających zjazdach.

 

W jaki sposób rowery elektryczne mogą przydać się przedsiębiorstwom w wielkim biznesie?

Budowanie pozytywnego wizerunku.

Pozytywne aspekty zdrowotne, dzięki motywacji do codziennej aktywności na rowerze.

Zmniejszone zapotrzebowanie na kosztowne miejsca parkingowe dla pracowników.

Wpływ na budowanie społeczeństwa świadomego i ekologicznego.

 

Uważasz, że E-bike’i mogą pełnić ważną rolę w przemianie naszego społeczeństwa na bardziej świadome i ekologiczne?

Myślę, że tak, jednak konieczne ku temu jest realne uwzględnienie roweru elektrycznego jako alternatywnego i ekologicznego środka transportu. Mam tu myśli projektowanie przestrzeni miejskiej, szlaków komunikacyjnych oraz infrastruktury (takiej, jak na przykład stacje ładowania) w sposób świadomy – czyli taki, który zachęci do korzystania z takich rozwiązań.

Newsletter