Włącz rower
http://wlaczrower.eu

Blog

Porady

Jak przygotować się na E-bike’ową wycieczkę?

Wycieczka zwykłym rowerem to ogromna przyjemność, a co dopiero rowerem zaopatrzonym w silnik wspomagający pracę mięśni! Aby jednak uniknąć przykrych „niespodzianek”, warto odpowiednio przygotować się do podróży E-bike’em. Co powinniśmy zabrać? W pewnym stopniu zależy to od tego, jak długa ma być wycieczka.

Jak przygotować siebie?

Zacznijmy od ubrania. W przypadku jednodniowej wycieczki nie musimy zabierać wielu rzeczy, ale zawsze warto mieć przy sobie pelerynę przeciwdeszczową, taką jak Le Grand City Cape. Może się ona przydać nawet w samym środku lata, jako że w naszym klimacie pogoda bywa bardzo kapryśna. Na siebie najlepiej założyć specjalną odzież rowerową, jak na przykład koszulka Chilly Man, która wykonana jest z „oddychającego” materiału, zapewniającego wysoki komfort termiczny. Pamiętajmy też o rękawiczkach rowerowych, okularach przeciwsłonecznych i oczywiście kasku. Ten ostatni jest najważniejszym wyposażeniem każdego rowerzysty – chroni przed urazami głowy, a niekiedy ratuje życie.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/city-cape/1102

http://legrandbikes.pl/akcesorium/chilly-2/933

http://legrandbikes.pl/akcesorium/elegant-lady/1139

http://legrandbikes.pl/akcesorium/urbo/1115

Wybierając się w podróż, która ma trwać dłużej niż kilka godzin, warto zapakować coś do jedzenia. Szczególnie, jeśli na wyznaczonej przez nas trasie nie spodziewamy się sklepów spożywczych lub punktów gastronomicznych. Zawsze, niezależnie od czasu wycieczki, powinniśmy zabrać wodę lub napój izotoniczny, by zaspokoić pragnienie i uzupełnić minerały. Warto zatem zaopatrzyć się w pojemny bidon, który znacznie lepiej sprawdza się podczas jazdy rowerem niż zwykła butelka. Takie rozwiązanie jest też tańsze niż kupowanie co chwilę kolejnej butelki wody.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/izzymug/1185

Przydatnym elementem ekwipunku będzie podstawowy zestaw opatrunkowy. Przy kilkudniowych wyprawach podręczna apteczka powinna zawierać ponadto aspirynę, środki przeciwbólowe, środki pomagające pozbyć się problemów żołądkowych, maść na stłuczenia oraz preparaty łagodzące oparzenia słoneczne.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/copenhagen-double/861

Jak przygotować rower elektryczny do podróży?

Truizmem będzie stwierdzenie, że podstawą udanej wycieczki rowerem elektrycznym jest… sprawny rower. Ale to prawda, ponieważ od stanu technicznego pojazdu zależy nasze bezpieczeństwo. Przed wyjazdem, szczególnie w dłuższą podróż, warto sprawdzić, czy wszystkie podzespoły naszego roweru prawidłowo funkcjonują: światła, przerzutki, hamulec, silnik itd. Nie zapomnijmy też naładować akumulator. A że trwa to kilka godzin – w nowoczesnych modelach, jak Bafang 43V/10,4Ah w E-bike’u LeGrand Elille 1, około sześciu – zróbmy to dzień wcześniej.

http://legrandbikes.pl/rower/elille-1/1201

Na wycieczkę naszym jednośladem zabierzmy również zestaw, który pomoże nam usunąć drobne usterki, które zawsze mogą się przytrafić: pompkę, zapasową dętkę rowerową, oświetlenie, łyżkę do opon oraz komplet podstawowych kluczy rowerowych, takich jak zestaw Le Grand Woodman 12, który zawiera nawet otwieracz do butelek i korkociąg.

Przy dłuższych wypadach warto wziąć ze sobą ładowarkę do baterii. Bateria wystarcza bowiem na określoną liczbę kilometrów – na przykład 120 w przypadku akumulatora w modelu Le Grand Elille 2.

Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w mocne zapięcie do roweru, w razie gdybyśmy chcieli wybrać się na wycieczkę miejską i zwyczajnie zostawić gdzieś rower, by pospacerować.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/vincent/1073

http://legrandbikes.pl/akcesorium/woodman12/1101

http://legrandbikes.pl/akcesorium/sunlight-super/920

http://legrandbikes.pl/rower/elille-2/1039

http://legrandbikes.pl/akcesorium/king/904

W co spakować potrzebne akcesoria na E-bike?

Podczas rowerowych wycieczek plecak nie bardzo się sprawdza – niepotrzebnie obciąża kręgosłup i jest niewygodny w trakcie jazdy. Zdecydowanie lepszym wyborem są torby i sakwy rowerowe, zwłaszcza podwójne, takie jak Le Grand Vienna. Ten model jest niezwykle pojemny i łatwy do zamontowania na rowerze dzięki paskom z rzepami.

rolex watches
wholesale jeans

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie sakwy i plecaka. Gdy jedziemy rowerem, nie musimy mieć go na plecach, a z kolei podczas wędrówki będzie można go wygodnie zabrać ze sobą. Le Grand Budapest 2 in 1 to torba, w której bez problemu zmieścimy nie tylko niezbędne akcesoria rowerowe, ubrania i pudełko z jedzeniem. Znajduje się w niej też specjalna kieszeń na laptopa. Jeśli więc roweru elektrycznego używamy jako środka transportu do pracy, to nie musimy martwić się o bezpieczeństwo sprzętów elektronicznych, które ze sobą zabieramy.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/vienna/1042

http://legrandbikes.pl/akcesorium/budapest/857

Newsletter