Włącz rower
http://wlaczrower.eu

Blog

Porady

Jakie akcesoria wybrać na E-bike?

Do roweru elektrycznego, czyli tak zwanego E-bike’a, potrzebne nam są akcesoria, których używamy w przypadku tradycyjnych modeli. Przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim praktycznymi względami, nie rezygnując jednak z estetycznych walorów. Ładny koszyk czy dzwonek w stylu retro to dodatki, które z pewnością przyciągną niejedno spojrzenie!

Zestaw dobrych narzędzi rowerowych to podstawa

Zacznijmy jednak od narzędzi. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w komplet kluczy rowerowych, które umożliwią drobne prace naprawcze. Powinniśmy mieć je zawsze przy sobie – tak jak zestaw Le Grand Woodman 12, który przypomina wielofunkcyjny scyzoryk, a składa się z 6 imbusów o różnej średnicy, śrubokręta płaskiego i krzyżowego, klucza do szprych 14/15 G oraz… otwieracza do butelek i korkociągu, których często zapominamy zabrać.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/woodman12/1101

Nie zapomnijmy o pompce do roweru!

Przy użytkowaniu każdego roweru, nawet tak nowoczesnego, jak E-bike Le Grand Elille 3, nie obejdzie się bez pompki. Lekkiej i wydajnej, którą przewozi się w specjalnych uchwytach przy bagażniku lub ramie.

http://legrandbikes.pl/rower/elille-3/1040

http://legrandbikes.pl/akcesorium/vincent/1073

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem elektrycznym

Jazda na rowerze jest bardzo przyjemna, ale musi być też bezpieczna. Do naszych zadań należy zatem troska o stan techniczny wszystkich podzespołów E-bike’a, takich jak: hamulec, dzwonek, lusterko oraz oświetlenie. To ostatnie jest szczególnie ważne, dzięki niemu bowiem nie tylko my lepiej widzimy, ale też stajemy się widoczni dla innych użytkowników dróg i ścieżek rowerowych. Nie zapomnijmy też zabezpieczyć roweru przed kradzieżą – w tym celu przyda nam się zapięcie szczękowe mastif, mające wytrzymałą obudowę z tworzywa sztucznego.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/mastiff/1110

Kosze, torby i sakwy, czyli jak przewozić różne rzeczy

Trudno się bez nich obejść podczas dłuższych lub krótszych wypadów na łono natury, ale przydatne bywają również w mieście, np. gdy jeździmy rowerem na zakupy. Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje akcesoriów, dzięki którym przewieziemy różne przedmioty.

Pierwszym są kosze, które wykonuje się zwykle z wikliny, jak np. Le Grand Peony, lub metalu, a przymocowuje się na bagażniku albo przy kierownicy. Najlepiej sprawdzają się do przewozu zakupów lub innych drobiazgów. Warto zwrócić uwagę także na ozdobne wkłady, takie jak np. Le Grand Glam Liner. Przyozdobiony wstążką, prezentuje się niezwykle kobieco, modnie, a nawet romantycznie, co sprawia, że jazda rowerem elektrycznym staje się prawdziwą przyjemnością!

http://legrandbikes.pl/akcesorium/peony

http://legrandbikes.pl/akcesorium/glam-liner/1051

Planując wycieczkę za miasto, lepiej zaopatrzyć się w torby rowerowe lub sakwy, w których pomieścimy wszystkie niezbędne przedmioty w osobnych przegrodach. W większości są one produkowane z wodoodpornych materiałów i wyposażone w elementy odblaskowe. Prezentowany model torby Le Grand New York Smart posiada nawet kieszeń na laptopa!

http://legrandbikes.pl/akcesorium/new-york-smart/856

Woda zawsze pod ręką

Korzystając z uroków jazdy na rowerze – czy to w mieście, czy też na łonie natury – dobrze jest mieć zawsze pod ręką napój. Podczas jazdy E-bike’em, tak jak w przypadku innych sportów, szczególnie w najgorętszych miesiącach roku, ludzki organizm traci dużo wody, którą należy regularnie uzupełniać. Przydadzą nam się pojemny bidon oraz specjalny uchwyt do niego.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/izzymug/1185

http://legrandbikes.pl/akcesorium/izzybar/893

Czy to wszystkie akcesoria rowerowe?

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Wymieniliśmy powyżej tylko najważniejsze akcesoria rowerowe, spośród tych, które przydadzą się każdemu rowerzyście. Oprócz nich warto pomyśleć też nad specjalną sportową odzieżą, która podniesie komfort jazdy, rękawiczkami i kaskiem, o którym często zapominamy, a powinien nam towarzyszyć przy każdej wyprawie rowerowej.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/chilly-1/932

http://legrandbikes.pl/akcesorium/sport/1129

http://legrandbikes.pl/akcesorium/metropolis/918

Wodoszczelny pokrowiec ochroni nasz rower przed niszczącym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a specjalne uchwyty na kierownicę sprawią, że będziemy pewniej ją trzymać. Gumowy chlapacz zapobiegnie natomiast ubrudzeniu się błotem podczas deszczowej pogody. Jeżeli chcesz mieć swój bagaż zawsze w zasięgu wzroku, zdecyduj się na stylowy przedni bagażnik z drewnianymi elementami.

http://legrandbikes.pl/akcesorium/shelter/1100

http://legrandbikes.pl/akcesorium/acorn/1151

http://legrandbikes.pl/akcesorium/mudflaps/1184

Newsletter